Opnieuw uitstel van inwerkingtreding Omgevingswet
Opnieuw uitstel van inwerkingtreding Omgevingswet
En weer is het uitgesteld: de inwerkingtreding van Omgevingswet staat niet gepland voor 1 januari 2023, maar voor 1 juli 2023. Dat maakte de overheid onlangs bekend. Daarmee is de inwerkingtreding van de Omgevingswet, waar ook het Besluit Bouwwerken Leefomgeving) onder valt, opnieuw met een half jaar uitgesteld. Het uitstel van de nieuwe wet werd al verwacht nadat er van meerdere kanten kritiek op de invoerdatum kwam.
ICT-structuur is onvoldoende
De directe aanleiding voor het huidige uitstel van de nieuwe wet is het kritische rapport van het ICT-adviescollege van de Eerste en Tweede Kamer, dat op verzoek van de Eerste Kamer is opgesteld. In dit rapport wordt beschreven dat het ICT-systeem achter de wet nog "forse beperkingen" kent en daardoor kunnen er onverantwoorde risico’s optreden.

Nieuwe datum nu vastgezet
Het kabinet is voornemens om de nieuwe wet nu in te laten gaan op 1 juli 2023. Daarmee is gekozen voor een half jaar uitstel.
U nu toch al voorbereiden op de nieuwe wet
De implementatie van de Omgevingswet heeft grote gevolgen voor de huidige bouwregelgeving en de hierin opgenomen brandveiligheidsvoorschriften. Om goed voorbereid te zijn op de implementatie van de nieuwe Omgevingswet en de hiermee gepaard gaande inwerkingtreding van het Besluit Bouwwerken Leefomgeving heeft Obex Opleidingen de speciale lesdag ontwikkeld. Tijdens deze 1-daagse opleiding wordt een volledig beeld gegeven van de huidige en toekomstige uiteenzetting van brandveiligheidsvoorschriften en worden de wijzigingen met betrekking tot de brandveiligheidsvoorschriften behandeld.